Yüzük Parlatma Nasıl Olur? |
343468
post-template-default,single,single-post,postid-343468,single-format-standard,eltd-cpt-2.1,ajax_fade,page_not_loaded,,-ver-3.0.1, vertical_menu_with_scroll,fade_push_text_right,blog_installed,wpb-js-composer js-comp-ver-5.7,vc_responsive

Yüzük Parlatma Nasıl Olur?

Altın gümüş, pırlanta gibi takılar zaman geçtikçe tortu toz v ışıklara çok fazla maruz kaldığından parlaklıklarını yitirirler. Bununla ilgili çeşitli yöntemler uygulanabilir. Bir kuyumcuya gitmeden önce zarar vermeden  parlaklığını yitiren bu eşyalarınızı eski görünümüne kavuşturabilirsiniz.

Bunlardan birisi en çok kullanılan sirkeli su yöntemidir. Bir iki su bardağı kaynar suyu bir kaseye boşaltın içine bir buçuk yemek kaşığı sirke dökün sonra parlaklığını kaybeden yüzük vb eşyanızı içine bırakın. 5 dk bekletin sonra durulayıp gözlük bezi gibi bir bezle ile kurulayın.

Çok memnun kalınan bir diğer yöntem ise diş macunu ile temizle yöntemidir. Yumuşak uçlu diş fırçasına macunu sürün sonra hafif hareketlerle yüzüğünüzü fırçalayın. Bu işlemi 5-6 dakika boyunca yapın. Sonra durulayıp kurulayın parladığını göreceksiniz.